83. Interpelacja dotycząca zmian jakie znalazły sie w projekcie studium

83. Kolejną i ostatnią kwestią na jaka chciałabym zwrócić państwa uwagę jest projekt studium jako członek Komisji Zagospodarowania przestrzennego w poniedziałek złożyłam na komisji wniosek o możliwość zapoznania się komisji z propozycjami, głównymi założeniami do studium. Z moich informacji wynik, że studium zostanie wyłożone w połowie października. Jako komisja właściwa w tym zakresie jest oburzające, że nie byliśmy informowani w tym temacie na bieżąco, a pan przewodniczący nie zadbała o zapraszanie członków komisji na posiedzenia gminnej komisji urbanistyczno-architektonicznej. Przypomnę, że zostaliśmy zaproszeni raz na takie posiedzenie i to po mojej interwencji. Ponieważ nie miałam okazji zadąć pytań na komisji w temacie studium, zrobię to teraz i proszę o przygotowanie odpowiedzi w tym temacie na następne posiedzenie komisji:

– Dlaczego mimo zapewnień pana prezydenta, że tak się nie stanie zostały wyznaczone w  projekcie nowego studium tereny dla budowy obiektów wielkopowierzchniowych powyżej 2000 m2 na terenie po byłej fabryce opakowań blaszanych, na Formacie i w miejscu gdzie obecnie znajduje się Format i Intermarche. Jak te decyzję wpłyną na inwestycje powstanie obiektu wielkopowierzchniowego na wylocie z Zawiercie do Poręby.

–  Dlaczego przy ul. Okiennik została wyznaczona  działka z przeznaczeniem na usługi drobne. Oznaczenie AGU działka znajduje się strefie przyrodniczej   o charakterze letniskowym i rolnym. Proszę o przygotowanie uzasadnienia tej decyzji.

– Proszę o uzasadnienie decyzji dlaczego w miejscu w którym teraz znajduje się tzw. Park huty dopuszcza się mieszkalnictwo wielorodzinne.

– dlaczego zamiast obiekty wielkopowierzchniowe nie użyto słowa obiekty centro-twórcze?

  Odpowiedź na interpelację dot. Projektu studium


Ten wpis został opublikowany w kategorii Interpelacje 2010-2014, Kadencja 2010-2014, Rada miejska. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.