Tysiące złotych zamiast do miejskiej kasy trafiało do prywatnego przedsiębiorcy-cześć 2

Wielokrotnie na Sesjach Rady Miejskiej  zgłaszałam interpelacje w sprawie skandalicznej umowy, jaka została podpisana miedzy Gmina Zawiercie, a Panem Pawłem Komendą właścicielem firmy Lavigo, na umieszczanie na przystankach ZKM reklam. Prosiłam Pana Prezydenta Ryszarda M. o interwencje w tej sprawie i unieważnienie umowy. Wyliczałam również jakie zyski Pan Komenda mógł osiągać w związku z reklamami na przystankach. Według cennika mógł zarabiać ok. 30 tysięcy złotych miesięcznie, nie licząc montażu i wykonania reklamy. Pan Komenda przystanków nie musiał również  sprzątać, bo robił to i robi nadal Zakład Gospodarki Komunalnej.

Umowa z firma Lavigo

Dziwny był również dla mnie fakt, że umowy nie podpisał Ryszard M. tylko naczelnik wydziału. W ramach ustawy o dostępie do informacji publicznej zwróciłam się o przekazanie mi kopii upoważnienia dla Naczelnika Wydziału Eugeniusza Dziubka, który umowę podpisał.

Wniosek- informacja publiczna

Odpowiedź na info. publiczną-upoważnienie

Kiedy okazało się, że takie upoważnienie nie istnieje, a w związku z tym umowa jest nieważna. Pismem z dnia 28 lutego 2014 roku poinformowałam Prokuraturę Okręgową w Częstochowie o moich wątpliwościach i poprosiłam o skorzystanie z uprawnień prokuratora przysługujących mu na podstawie KPC i wniesienie powództwa na rzecz Gminy Zawiercie w stosunku do firmy Lavigo.

Pismo do Prokuratura w Częstochowie

Pierwsze czynności w związku z tą sprawa przeprowadziła Prokuratura w Zawierciu, która następnie wyłączyła się z dalszego ich przeprowadzania ponieważ wszyscy prokuratorzy znają osobiście oraz z urzędu Prezydenta Ryszarda M. Prokurator Okręgowy w Częstochowie przekazał czynności związane ze sprawa Prokuraturze rejonowej w Lublińcu, która wszczęła postępowanie w sprawie z art. 231 kk.

Lubliniec zawiadomienie o wszczęciu

Dla mnie ta umowa to jawna korupcja. Ponieważ wielokrotnie na sesjach o niej mówiłam Prezydent Ryszard M. nie może  powiedzieć, że o niczym nie wiedział. Na jednej z sesji przyznał również, że na to zadanie nie przeprowadzono postępowania przetargowego. Pan Paweł Komenda właściciel firmy Lavigo, jest mężem pani radnej powiatowej Małgorzaty Komendy, która już na pierwszej powiatowej sesji poparła protegowanego Ryszarda M. Rafała Krupę. Co również może wskazywać na mechanizmy jakimi posługiwał się zatrzymany Ryszard M. Sprawa ma roczny termin przedawnienia, mam nadzieję, że po jej nagłośnieniu i interwencji mediów, doczekam się jej zakończenia, a w konsekwencji postawienia kolejnych zarzutów Ryszardowi M., a Pan Komenda będzie musiał zwrócić wszystkie zarobione nielegalnie na mieniu gminy pieniądze.

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Moim zdaniem. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.