Czy Prokuratura w Zawierciu traktuje wszystkich tak samo?

W ramach eksperymentu i wiary w sprawiedliwość postanowiłam to sprawdzić. Oczywiście, kłamałabym, gdybym powiedziała, że wybór portalu jaki miał mi posłużyć do sprawdzenia zasady „sprawiedliwości”,  jaka obowiązuje w Zawierciańskiej Prokuraturze, był przypadkowy. Portal musiał spełniać dwie zasady:

-miał piewczo opisywać działania obecnego Prezydenta Ryszarda Macha,

-miał również nie posiadać tzw. stopki redakcyjnej czyli adresu redakcji i nazwiska redaktora naczelnego.

Ja oczywiście znam pana redaktora i niestety nie raz mogłam doświadczyć z jego strony oszczerczych i kłamliwych publikacji na mój temat. Rozpowszechnianych zarówno w Internecie jak i  gazetach. Inspiracją był dla mnie był również Prezydent Ryszard Mach, który złożył doniesienie do prokuratury na portal, który krytycznie opisywał jego działania, możecie o tym przeczytać tu:

http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,15322919,Prokuratura_sciga_syna_poslanki_Platformy_Obywatelskiej.html

W związku z tym z  złożyłam do Prokuratury w Zawierciu pismo następującej treści:

Pismo do Prokuratury Rejonowej w Zawierciu

i jakież było moje zdziwienie, kiedy dostałam odpowiedź:

Odpowiedź Prokuratury

Mam wrażenie, że wszystko zależy od tego kto zgłasza doniesienie i oczywiście najważniejsze na kogo. Nie wiem, czy tak jest w całej Polsce, ale w Zawierciu niestety ta zasada, jak widać czarno na białym ma zastosowanie. Z doniesień medialnych wynika, że w wielu przypadkach Prokuratura jest nieudolna i się kompromituje. Nie wiem czy wysłane przeze mnie pismo do Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego przełożą się na działania, ale uważam, że takie sytuacje z jaką tu mamy do czynienia powinny być nagłaśniane i piętnowane, może wtedy doczekamy się równego traktowania wszystkich bez wyjątku.

Pismo do Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Moim zdaniem. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.