Kolejne wirtualne obietnice składane przez Macha!!!

Po pierwsze Wieloletnia Prognoza Finansowa pokazuje rzeczywiste możliwości ewentualnych inwestycji. Czarno na białym widać co nas czeka już w 2015. Na dowód w załączeniu Wieloletnia Prognoza Finansowa z zaznaczonymi wydatkami majątkowymi na poszczególne lata na str. 2. Te miliony, które obiecuje Mach po 2014 roku to wirtualne pieniądze ich nie ma i nie będzie! Mach pisze: „..na lata 2015-2020 planujemy m. in. rewitalizację osiedla TAZ, termomodernizacje budynków, realizację innych proekologicznych inwestycji, a także zakup kolejnych nowych autobusów.”  Pod hasłem rewitalizacja osiedla TAZ kryje się projekt przygotowany w poprzedniej kadencji, wstrzymany przez Macha, a teraz w obliczu zbliżających się wyborów pospiesznie odgrzewany. Termomodernizacje to jedna z ulubionych inwestycji naszego Prezydenta. Pieniądze na nie pozyskuje się  z WFOŚ-u lub NFOŚ-u w formie pożyczki i oczywiście, jak to pożyczkę trzeba ją spłacić, więc nie ma się czym chwalić. Czy naprawdę uważacie, że ok. 2 mln na upiększenie Urzędu Miejskiego to zasadny wydatek! I co to ma wspólnego z pieniędzmi z Unii Europejskiej! Jakie proekologiczne inwestycje, proszę o konkrety! Nowe autobusy? Jakie nowe autobusy! Mach zabezpieczył w budżecie na 2014 rok pieniądze na używane autobusy. Krytykowany przez Macha poprzednik kupił 3 nowe, a na kolejne 7 nowych pozyskał środki Unijne, które o mało co nie przeszły nam koło nosa z powodu utarczek które Mach prowadził z Ogrodzieńcem. Proszę mi wyjaśnić Panie Mach, jeżeli co roku począwszy od 2015 do 2020 uda się to co Pan planuje i zaangażuje Pan wszystkie środki z wydatków majątkowych na pozyskanie pieniędzy z Unii to ile zostanie na bieżące wydatki inwestycyjne, lub inwestycje, które nie będą z Unijnych środków finansowane. Jeżeli np. konieczny będzie remont fontanny, chodnika lub drogi, nie mówiąc już o wybudowaniu nowych. Jeżeli zdarzy się nagła potrzeba wydania pieniędzy bo dojdzie np. do kolejnego pożaru? Co wtedy Pan zrobi bo przecież zostanie Panu 0 zł (zero zł).

Żyje Pan w wirtualnym świecie swoich wyimaginowanych inwestycji, które nigdy nie nastąpią, bo nie ma i nie będzie takiej możliwości z pieniędzmi jakie Pan po sobie zostawi, oraz biorąc pod uwagę ile co roku, po Pana kadencji, będziemy musieli spłacać zaciągniętych przez Pana zobowiązań. Uważam, że mam pełne prawo krytykować Pana poczynania, bo w przeciwieństwie do Pana  żyję w świecie rzeczywistym i nigdy nie obiecuję czegoś czego nie jestem w stanie zrealizować.

 Tu można sprawdzić kiedy wydane zostaną i kiedy  zaczniemy spłacać pożyczone w postaci obligacji pieniądze.Uchwała Rady Miejskiej – obligacje.

Wieloletnia Prognoza Finansowa -strona 2- wydatki majątkowe na poszczególne lata.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Moim zdaniem. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.