Budżet na 2016 rok.

W dniu dzisiejszym na sesji Rady Miejskiej przegłosowaliśmy budżet. Negocjacje nad projektem budżetu były burzliwe, jednak po wielu spotkaniach  i rozmowach został wypracowany kompromis. W budżecie znalazły się inwestycje strategiczne dla naszego miasta budowa drogi do strefy od ul. Podmiejskiej do Wojska Polskiego wraz z rondem oraz  budowa budynków komunalnych przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej. Na te inwestycje zgodziliśmy się zaciągnąć zobowiązanie finansowe w postaci obligacji komunalnych w wysokości 6 milionów zł. W roku 2016 czeka nas jeszcze wiele wyzwań, szczególnie dotyczących Zakładu Komunikacji Miejskiej, który od kilku lat boryka się z problemami finansowymi i  wymaga dofinansowania, oraz doinwestowanie Miejskiego Ośrodka Kultury, który traktowany w poprzedniej kadencji po macoszemu ledwo wiąże koniec z końcem, a jego infrastruktura wymaga dużych nakładów finansowych.

Jednak co najważniejsze w budżecie zostały zabezpieczone środki na inwestycje dla każdego z 23 okręgów wyborczych. Pamiętam dobrze jak czułam się w poprzedniej kadencji, kiedy inwestycje zgłaszane do budżetu przez klub PO nigdy w budżecie się nie znalazły. Dlatego tak mocno zabiegaliśmy na etapie konstruowania budżetu żeby nie pomijać żadnego okręgu, bo wszystkich mieszkańców należy traktować jednakowo.

Dla mieszkańców mojego okręgu wyborczego w budżecie zostały zabezpieczone środki na inwestycje zagospodarowania placu przy ul. Nowowierzbowej, koło przedszkola nr 8, oraz budowa drogi wewnętrznej łączącej ul. Nowowierzbową z Piłsudskiego, przy szkole podstawowej nr 9, przy udziale Spółdzielni Mieszkaniowej Zawiercie. Teraz tylko realizacja.

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Moim zdaniem. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.