Raport CBA- wygaszenie mandatu Ryszarda Macha -część 4

Tak jak informowałam w ostatnim wpisie dotyczącym sprawy wygaszenia mandatu Ryszardowi Machowi

http://ewamicka.pl/?p=2956  sprawa ma ciąg dalszy,

Komisja Rewizyjna zdecydowała większością głosów o złożeniu wniosku do Prokuratury Rejonowej w Zawierciu w celu wyjaśnienia czy Przewodniczący Rady Miejskiej w Zawierciu Edmund Kłósek przekroczył uprawnienia i nie dopełnił obowiązków poprzez zaniechanie nadania biegu wnioskowi CBA w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu Ryszarda Macha, oraz czy miało miejsce przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków, co doprowadziło do zaginięcia wniosku CBA.

Komisja Rewizyjna otrzymała odpowiedź z Prokuratury. W kwestii zaginięcia dokumentu w Urzędzie Miejskim okazało się, że dokument się odnalazł w dziale prawnym Urzędu Miejskiego? Nie chciałabym dopatrywać się w tej sytuacji złośliwości, zostawię to do oceny mieszkańców. Co do kwestii przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków poprzez zaniechanie nadania biegu wnioskowi CBA, Prokuratura nie dopatrzyła się uchybień i uznała, że nie będzie wszczynać postępowania. Tą kwestię również pozostawiam do oceny mieszkańców.

Odmowa wszczęcia postępowania

Według mnie to kończy sprawę, oczywiście nie jestem zadowolona z rozstrzygnięcia Prokuratury, ponieważ Ryszard Mach mógł odnieść sie do zarzutów pisemnie, ale Prokuratura uznała, że niekoniecznie. Nie mam prawa kwestionować jej ustaleń.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Moim zdaniem. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.