Czy dowiemy się co Prezydent Mach ukrywa w Bzowie? –część 4

Pismem z dnia 28 maja 2014 roku wysłanym do Premiera Donalda Tuska wnoszę o ustanowienie zarządu komisarycznego w Zawierciu i o usunięcie ze stanowiska Prezydenta Zawiercia Ryszarda Macha.

Wniosek do Premiera 

Sprawa Bzowa pokazuje nieudolność Prezydenta Macha i całkowite ignorowanie bezpieczeństwa ekologicznego. Co jeszcze musi się stać, żeby decyzja została wykonana? Jeżeli Prezydent uważa, że wszystko jest w porządku i problem nie istnieje to niech zamieszka w Bzowie w pobliżu składowiska. Co będzie jeżeli firma Eko Harpoon zbankrutuje? Wtedy koszty wywiezienia niebezpiecznych odpadów z terenu Bzowa będzie musiała ponieść Gmina Zawiercie czyli my wszyscy. Mam świadomość, że odwołanie Prezydenta Macha na tej podstawie jest mało prawdopodobne. Swoim pismem chciałam  zwrócić uwagę organów wyższej instancji na brak działań w sprawie. Cel osiągnęłam, obecnie Wojewoda podjął czynności sprawdzające w tej sprawie. Liczę na to, że moja interwencja doprowadzi do podjęcia przez Macha działań, do których jest zobowiązany od ponad 3 lat. Pismo jakie wystosowałam do Premiera Tuska nie jest jedynym w tej sprawie. Złożyłam również doniesienie do Prokuratury na brak działań Prezydenta Ryszarda Macha w związku z usunięciem niebezpiecznych odpadów z terenu Bzowa.

Wniosek do Prokuratury

Pismo skierowałam do Prokuratury Rejonowej w Zawierciu. Obecnie otrzymałam informacje o wyłączeniu się Prokuratury w Zawierciu z czynności w tej sprawie. Prokuratura Okręgowa w Częstochowie przekazała sprawę do Prokuratury w Myszkowie, co moim zdanie nie gwarantuje szybkiego jej rozstrzygnięcia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Moim zdaniem. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.