Czy wydzierżawienie terenu pod schronisko na 15 lat było zgodne z prawem miejscowym?- część 1

Na sesji w dniu 27 listopada 2013 r. radni koalicyjni poparli pomysł prezydenta Mach o wydzierżawieniu na 15 lat, z prawem pierwokupu, terenu pod budowę schroniska prywatnemu przedsiębiorcy, który również i w tym roku wyłapuje psy z terenu gminy Zawiercie -Panu Żmudzie. Czysta ekonomia i fakty przemawiają za tym, że to gmina powinna taki obiekt wybudować, o czym można przeczytać w teście opublikowanym na mojej stronie pt.„Jak w Zawierciu robi się prywatne interesy kosztem zwierząt” http://ewamicka.pl/?p=2064

Okazuje się, że są również względy prawne, nie pozwalają na dzierżawę jaką zaproponował Ryszard Mach. Dlaczego? Dlatego, że w roku 2007 radni Rady Miejskiej w Zawierciu podjęli uchwałę nr: XVI/204/07, w której zakazuje się dzierżawy terenów należących do gminy Zawiercie na okres dłuższy niż 9 lat.

Uchwała z 2007 roku

W związku z tym zgłosiłam do Nadzoru Prawnego Wojewody wniosek o wyłączenie z obiegu prawnego uchwały o 15-letniej dzierżawie. Do chwili obecnej nie mam jeszcze informacji jaką decyzję podjął nadzór prawny w tej sprawie. Dla mnie jest to ewidentne naruszenie prawa.

Pismo do Nadzoru Prawnego Wojewody

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Moim zdaniem. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.