28.12.2011

Na sesji w dniu 28.12.2011 r. zwróciłam uwagę na fakt usunięcia ze strony miasta raportu z działalności prezydenta i radnych za lata 2006-2010. Zostały również przedstawione propozycje do budżetu radnych PO, cytat z protokołu: „Radna Ewa Mićka -stwierdziła, że w przyszłorocznym budżecie zaplanował Prezydent m.in. przebudowę ul. Ostańcowej za kwotę 400.000,00 złotych, na której są 4 domy w tym 2 zamieszkałe. W związku z powyższym zwróciła się z pytaniem czy Prezydent zamierza w przyszłym roku realizować budowę ul. Rączki i Zuchowej, biorąc pod uwagę, jak zaludniona jest ul. Ostańcowi a jak Rączki. Wspomniała ponadto, że Klub Platformy Obywatelskiej złorzył wniosek-propozycje do budżetu, które nie zostały przez prezydenta uwzględnione, a dotyczyły m.in. ul. Zuchowej i Rączki.” W wielu dzielnicach miasta nie zaplanowano żadnych inwestycji. Wskazywałam również na tragiczną sytuację Szpitala Powiatowego w Zawierciu, oraz współodpowiedzialność za nią prezydenta Macha, poprzedniego starosty, cytat z protokołu: „Radna Ewa Mićka– zwróciła uwagę Prezydentowi Miasta, że wybory prezydenckie odbyły się w 2010 rok, i wówczas wygrał, ale kondycja Szpitala była tragiczna już w 2006,2007 roku- wówczas wzrosło zadłużenie Szpitala. Ma nadzieję, że Prezydent będzie miał odwagę wziąć współodpowiedzialność za to co dzieje się ze Szpitalem.”

Na tej sesji również mogliśmy się dowiedzieć z ust prezydenta, że 700 tys. zł przewidziane w projekcie budżetu na utrzymanie zieleni wystarczy na wybudowanie 4 fontann, cytat z protokołu:

Pan Ryszard Mach Prezydent Miasta –wyjaśnił, że to będzie tylko i wyłącznie miejska inwestycja. W Parku Moniuszki powstanie kaskadowa fontanna, następna fontanna zostanie uruchomiona przy placu zabaw. Poinformował, że na terenie Zawiercia powstaną 4 fontanny. Zapewnił, że w budżecie są środki na budowę fontann. Znajduje się tam zapis środków m.in. na zagospodarowanie Placu JPII. Natomiast pozostałe fontanny będą mniejsze i będą budowane ze środków, które są zapisane w terenach zielonych. Radny Mirosław Mazur– w związku z powyższym stwierdził, że wszystkie 4 fontanny zmieszczą się w kwocie 700 tys. zł? Pan Ryszard Mach Prezydent Miasta – potwierdził słowa radnego Mirosława Mazura, dodał, że wszystko się okaże oczywiście po przetargu.” Kolejnym ciekawym pomysłem w projekcie budżetu na rok 2012 było przeznaczenie 50 tys,. zł na budowę 10 garaży, na terenie ZKM, cytat z protokołu: Pan Ryszard Mach Prezydent Miasta – wyjaśnił, że kwota 50 tys. zł jest zaplanowana w przyszłorocznym budżecie dla Zakładu Komunikacji Miejskiej na budowę garaży. Z uwagi na fakt, że garaże znajdujące się obecnie w zasobach ZKM przynoszą zyski firmie jest to opłacalna inwestycja więc w/w kwota została uwzględniona w przyszłorocznym budżecie. Garaże są przeznaczone dla mieszkańców Zawiercia”.

Wniosek radnych PO- propozycje do budżetu

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.